Kapat
(0) ürün
Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.
Filtrele
Preferences
Arama

Elemvitals. Bitki, Demir ve Vitaminler İçeren Takviye Edici Gıda

₺79,00
₺89,00
Demir kırmızı kan hücrelerinin ve hemoglabinin normal oluşumuna katkıda bulunur.
Barkod: 500039
Son Kullanma Tarihi: 11.12.2020
Kargoya Teslim Süresi: 2-4 iş günü

İnsan vücudunda demirin etkinliği üzerine yapılan araştırmalarda hemoglobin ve kırmızı kan hücrelerinin yapılmasına ve normal seviyede kalmasına katkı sağladığı kanıtlanmıştır. Kırmızı kan hücreleri ve hemoglobin ise hücrelere oksijen taşınmasında görev almaktadır. Bu nedenle vücuttaki demir seviyesinin alınan gıdalarla desteklenmesi ve normal seviyede tutulması enerji oluşum mekanizmasına destek sağlamaktadır. Demir gıdalarla yeterince alınamadığı takdirde eksikliğinin önlenmesinde gıda takviyelerinin önemi büyüktür. Elemvitals İron demir içeren, bir kutuda 60 kapsül bulunan bitkisel gıda takviyesidir.

Ürünün İçindekiler: Hidroksipropil metil selüloz kapsül içinde geyik boynuzu tozu (demir kaynağı), ferroz fumarat (demir kaynağı), Sibirya ginsengi bitkisi kuru kök ekstresi (Eleutherococcus senticosus), Dulavratotu bitkisi kuru kök ekstresi (Arctium majus) ve vitamin karışımı içermektedir. Demir ve bitkisel karışım dışında içinde B3 vitamini (Nikotinamid), B6 vitamini (Piridoksin hidroklorür), B1 vitamini (Tiamin mononitrat), B2 vitamini (Riboflavin), C vitamini (L-askorbik asit), folik asit (Pteroilmonoglutamik asit) ve maltodekstrin bulunmaktadır.

Kullanımı: Ürününün yetişkinler için kullanım süre 1-2 ay olup  günde 1 kapsül olacak şekilde su veya yemeklerle alınması tavsiye edilmektedir.

Ürünlerimiz kesinlikle ilaç değildir. Tamamen doğal ve bitkisel olmalarının yanında takviye edici gıda olarak kullanılmalıdır. Gıda takviyeleri normal beslenme yerine geçmez. İlgili yasa gereği bitkisel ürünlerde hastalık adı vermek yasaktır. 

Ürünün Detaylı Açıklaması

Demir insan vücudunda pek çok metabolik sürece katılan ve metabolizmanın normal işleyişini teşvik eden önemli bir eser elementtir. Özellikle kan oluşumu ve dolaşımında etkili olan demir günlük tüketilen besinlerden karşılandığında sadece alınan demirin % 10 gibi çok düşük bir kısmı vücut tarafından emilebilmektedir. Böyle düşünüldüğünde vücudunda demir eksikliği olan bir kişinin ihtiyacı olan demiri normal beslenmeyle sağlaması oldukça güçtür. Bu nedenle vücuda alınabilirliği biyolojik doğal yollarla birkaç kez arttırılmış Elemvitals İron isimli demir içerikli gıda takviyesinin formu insan vücudu için çok yarayışlıdır. Ürün doğal demir içeriğinin yanında çeşitli bitki ekstreleriyle de vitamince zenginleştirilmiştir.

Elemvitals İron’ın Aktif İçeriği

Ürünün aktif içeriğinde bulunan organik demir formlarının (demir askorbat, demir fumarat ve pantohemotojen) yanında, organik demir+C vitamini kompleksi, B grubu (B1, B2, B3, B6) vitamin kompleksi ve kan oluşumuna katkı sağlayan dulavrat otu ve inulin kaynağı bulunmaktadır.

Besin MaddesiMiktarBRD %
B1 Vitamini1,95 mg139
B2 Vitamini1,76 mg110
B6 Vitamini2,28 mg114
C Vitamini60 mg100
B3 Vitamini (Nikotianamid)19,2 mg106,7
Folik asit0,3 mg150
Demir24 mg171,4
Eleutheroside B + E0,8 mg80
İnulin135 mg5,4

*Yukarıdaki besin değerleri  kapsül için verilmiş olup, ürünün günlük olarak tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

İçeriğindeki dulavratotu ekstresi kan oluşumunun artmasını teşvik ederken kanın temizlenmesine, idrar yollarının temizlenmesine ve iltihap sökülmesine yardımcı olmaktadır. Eleutherococcus bitki özü insan vücudunda demir eksikliğine bağlı halsizliği ortadan kaldırmakta, vücudu güçlendirmekte ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Demirin biyo yararlanımının arttırılmasında C vitamininin önemli katkısı bulunmaktadır. Sindirilebilir 3 valentinli demirin 2 valentinli demire dönüşmesine yardımcı olarak demir emilimini arttırmaya C vitamini büyük katkı sağlamaktadır. Son olarak ürün içeriğindeki B grubu vitaminler Altay maral boynuzu bitkisinden doğal şekilde elde edilmiştir. Ürünün tamamen doğal bitki ekstrelerinden elde edilmiş olması insan vücuduna daha çok katkı sağlarken, vücudun doğal işleyişini teşvik etmektedir.

 

Demirin İnsan Vücudundaki Rolü

Demir vücudun sağlıklı aktivitesini koruyabilmesi için oldukça önemli bir eser elementtir. Vücutta pek çok metabolik faaliyetin sağlıklı şekilde işlemesine yardımcı olmaktadır.

 • Demir vücutta oksijen depolanmasına ve bu oksijenin kan vasıtasıyla taşınmasına katılmaktadır.
 • Demir eksikliğine bağlı aneminin engellenmesinde yeterince demir almak oldukça etkilidir. Kan renginin normal koyulukta olmasına da demir yardımcı olmaktadır.
 • İmmunobiyolojik reaksiyonlar, redoks reaksiyonları, hücresel solunum ve kan dolaşımında görev almaktadır.
 • Demir insan vücudunda rejenerasyon süreçlerine katılarak, hasarlı dokuların yenilenmesinde ve yaraların çabuk iyileşmesinde görev almaktadır.
 • Eksikliğinde tırnak ve saç kayıpları artmaktadır. Bu nedenle demir saçların ve tırnakları daha güçlü olmasında katkı sağlamaktadır.
 • Ağrılı adet görme (dismonere) sorununun ortadan kalkmasında ve adet ağrısının normalleşmesinde etkilidir.

Günlük Demir İhtiyacı Ne Kadardır?

Demir vücutta birçok metabolik olayda görev alan önemli bir element olmasının yanında günlük olarak alınması gereken bir besindir. Demirin vücutta emilebilir formda alınması çok önemlidir. Sağlıklı ve yetişkin bir insanın günlük alması gereken demir miktarı 18 mg’dır. Organik demir içeren Elemvitals İron gıda takviyesi 24 mg demir içeriği sayesinde günlük ihtiyacı tek başına karşılamaktadır. Ayrıca içeriğindeki doğal bileşenler vücut tarafından demirin emilmesini kolaylaştırmakta ve biyo yararlanımı arttırmaktadır.

Ürünler özellikleri
İçerik veya Uygulamaİçilebilir ( kapsül - tablet )
Kendi yorumunuzu yazın
 • Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir
*
*
 • Kötü
 • Mükemmel
*
*
*

Sitemize verilen siparişler banka onayı alındıktan sonra, 1- 3 iş günü içerisinde yurtiçi kargo firması ile kargolanır.

Tarafımızdan kaynaklanan bir aksilik olması halinde ise size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. Bayram ve tatil günlerinde teslimat yapılamamaktadır.

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz  kargo şirketi tarafından taşıma garantisi ile size teslim edilecektir. Teslimat esnasında kargonuzda hasar yada ezilme olduğunu düşünüyorsanız lütfen kargo görevlisine hasar tazmin formu düzenletiniz.

Satın aldığınız ürünler bir teyit e-posta'sı ile tarafınıza bildirilecektir. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin stokta mevcut olmaması durumunda konu ile ilgili bir e-posta size yollanacak ve ürünün ilk stoklara gireceği tarih tarafınıza bildirilecektir.

saglikreyonu.com güvenilir bir online alışveriş sitesidir. Aynı anda birden çok kullanıcıya alışveriş yapma imkanı tanır. Bir çok e-ticaret sitesi gibi , sipariş aldıktan sonra ürün temin etme yoluna gitmiyoruz ancak nadiren birden fazla tüketicinin aynı ürünü satın alması söz konusu olabilir ve ürün stoklarda anlık tükenme durumu oluşabilir. Bu durumda ; Ödemesini internet üzerinden yaptığınız ürün eğer stoklarımızda kalmamış ise hemen temin yoluna gidilir. Bu sürenin 3 günü aşması durumunda size bilgi verilir ve ürünün temin süresi müşteri tarafından kabul edilmez ise yaptığı ödeme kendisine iade edilir. 

Her türlü soru ve önerileriniz için lütfen iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

Garanti Koşulları

Mağazamızdaki ürünler imalatçı veya ithalatçı firmaların garantisi altındadır ve her markanın kendi garanti koşulları geçerlidir. www.saglikreyonu.comisimli web sitemizde T.C. Kanunlarına aykırı unsur teşkil edecek herhangi bir ürün satmadığımızı, satışını yaptığımız medikal türü ürünlerin reçetesiz ürün kapsamında olduğunu, reçetesiz ürünlerin tamamının T.C. Sağlık ve Tarım Bakanlığı onaylı ürünler olduğunu taahhüt ederiz.

Kargo Bilgileri ;

Satın almış olduğunuz ürünler (1-3) iş günü içerinde Yurtiçi Kargo firması ile gönderilir. 100 TL üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz olmaktadır.

Teslimat Süreleri;

Sipariş ettiğiniz ürün, ürün kartında belirtilen sürede kargoya teslim edilir(1-3 işgünü).

Hasarlı Ürün İadesi

Siparişiniz size ulaştığında hasar görmüş ise, mutlaka kargo şirketi görevlisinden tutanak tutmasını talep ediniz, kargo şirket görevlisi kargoyu bırakıp gitmiş ise kargo şubesine giderek tutanak tutturmanız gerekmektedir. Hasar tespit tutanağı tutulmamış hasarlı ürünlerin ücret iadesi yapılmayacaktır. Tutanak tutulması ve sonrasında tarafımıza ibraz edilmesinden sonra yeni ürün talebiniz ve ya ücret iadesi talebiniz yerine getirilecektir.

İade Koşulları:

 • Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde saglikreyonu.com’a başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilirsiniz. Bu kapsamda geri göndereceğiniz ürünler için sizden herhangi bir “kargo bedeli” talep edilmez.
 • İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekir.
 • Satın alınan ürünlerin "Cayma Hakkı" dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve içerisinde bulunan iç ambalajlara zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm aksesuarlarının ürün ile birlikte hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekmektedir.
 • Cayma hakkı kullanılamayacak ürünler şunlardır:

1.        Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler,

2.        Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler

3.        ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler,                               teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler,

4.        Makyaj Malzemeleri

Kolay İade de;

Siparişiniz kargoya verilmeden siparişinizin iptal edilmesi (Aynı Gün İade Yapılır )

Siparişiniz kargoya verilmeden iptal etmek isterseniz mail, telefon ya da whatsapp (0538 092 75 48) üzerinden siparişinizi iptal etmek istediğinizi bildirmeniz gerekmektedir. İptal talebiniz sonrası siparişiniz iptal edilir. İptal işleminden sonra kartla yapılan ödemelerde ücret iadesi için, iptal talebinin bulunulduğu anda ödeme sistemine talimat verilir. Herhangi bir ücret kesintisi olmadan ödemiş olduğunuz ücret 3(üç) iş günü içerisinde kartınıza iade edilir. Havale ile yapılan ödemelerde,  iptal isteğiniz hafta içi saat 15:00 kadar bize ulaşırsa aynı gün,  saat 15:00 ten sonraki iptal isteklerinde bir sonra ki gün, bir sonrası gün ve ya günler resmi tatile denk gelir ise ilk iş günü, herhangi bir ücret kesintisi olmadan belirttiğiniz IBAN numarasına gönderilir.

Siparişiniz kargoya verilmiş fakat size ulaşmadan siparişinizin iptal edilmesi (14 Gün içerisinde iade edebilirsiniz)

Siparişiniz kargo sürecinde iken iptal etmek isterseniz, siparişiniz size ulaştığınızda kargo görevlisine ürünü teslim almak istemediğinizi belirtiniz. Siparişinizdeki ürünler bize geri gelecektir. Kargo şubesine gitmeden ürünleri iade etmiş olacaksınız. İade edilen siparişiniz, bize ulaştığında ücret iadesi işlemleri başlayacaktır. Ürünler bize ulaşmadan ücret iadesi işlemleri gerçekleştirilmemektedir. Ürünler bize ulaştıktan sonra kartla yapılan ödemelerde ücret iadesi için, ödeme sistemine talimat verilir. Herhangi bir ücret kesintisi olmadan ödemiş olduğunuz ücret 3(üç) iş günü içerisinde kartınıza iade edilir. Havale ile yapılan ödemelerde,  ürünler bize ulaştıktan sonraki ilk iş günü herhangi bir ücret kesintisi olmadan ödemiş olduğunuz ücret belirttiğiniz IBAN numarasına gönderilir.

Siparişiniz size ulaştıktan sonra siparişinizin iptal edilmesi ( 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz)

Siparişiniz size ulaştıktan sonra iade etmek isterseniz dikkat etmenizi istediğimiz hususlar vardır. Ürünlerin paketlenmesi tarafımızdan özenle yapılmaktadır. Paketleri açarken ürünlere zarar vermemeye dikkat etmelisiniz. Ürünün tekrar satılabilirliği bozulmuş, ambalajı yırtılmış, güvenlik bandı kesilmiş ya da sökülmüş olmamalıdır. Ürünler size gönderildiği gibi geri gönderilmelidir.  Ürünler geri gönderilirken anlaşmalı kargo ve şirket anlaşması kullanarak geri gönderim yapılmalıdır. Bu durumda kargo ücreti ödemeden ürünlerin geri gönderimini sağlayabilirsiniz. Ürün geri gönderilirken anlaşmalı kargo ve şirket anlaşması kullanılmadan karşı ödemeli kargo gönderimlerinizde firmamız tarafından ödenen kargo ücreti, size ücret iadesi yapılırken ödenen kargo ücreti kesintisi yapılarak, ücret iadesi gerçekleştirilir. Ürünlerin geri gönderimi yapıldıktan sonra ürünler elimize ulaştıktan, ürünlerin sağlamlığı kontrol edildikten sonra ücret iadesi yapılmaktadır. Hasarlı ürün elimize ulaşırsa ücret iadesi yapılmamaktadır. Ürünler sağlam şekilde elimize ulaştığında kartla yapılan ödemelerde ücret iadesi için, ödeme sistemine talimat verilir. Herhangi bir ücret kesintisi olmadan ödemiş olduğunuz ücret 3(üç) iş günü içerisinde kartınıza iade edilir. Havale ile yapılan ödemelerde,  ürünler bize ulaştıktan sonraki ilk iş günü herhangi bir ücret kesintisi olmadan ödemiş olduğunuz ücret belirttiğiniz IBAN numarasına gönderilir.

 Akar Sağlık Ürünleri San. Tic Ltd. Şti.

saglikreyonu.com sitesinden satın aldığınız ürünlerin;

Son kullanma tarihleri, ürün kartında yazılı olan tarihli ürün göndermeyi,

Paketlenmesinin sağlam yapılmasını,

Alışverişinizde bu hizmet şartları sağlanmazsa ürünü koşulsuz şartsız geri alıp ücret kesintisi olmadan yapmış olduğunuz ödemeyi size tekrar ödemeyi,

Kabul ve taahhüt eder.

Merhaba;

Türk Gıda Kodeksi ve Sağlık Beyanları Yönetmeliğine ve Kozmetik Yönetmeliğine istinaden internet üzerinden satışı yapılan ürünlere ilişkin reklam ve ilanların kullanıcıları yanıltıcı, eksik ve kamu sağlığını bozucu nitelikte bilgiler içermesi yasaktır. saglikreyonu.com sitesinde satılan gıda takviyelerinin hiçbiri ilaç değildir, bu gıda takviyeleri sağlık halinin devamı için kullanılmalıdır, normal beslenmenin yerine geçemezler, hastalara şifa ya da hastalıklara deva değillerdir. Tavsiye edilen günlük kullanımı aşmayın ve 6 yaşından küçük çocuklarınıza doktoruna danışmadan hiçbir gıda takviyesi kullanmayın.

Sağlık sorunlarınız ya da hastalığınız için mutlaka doktorunuza danışın ve onun sözünden çıkmayın. İnternetten satılan faturasız ürünlere, size güven vermeyen markalara aldanmayın. Hastalık tedavi ettiğini belirten; nasılsa bitkisel, denemekten ne zarar çıkar diyen umut tacirlerine kanmayın, hem paranızdan hem sağlığınızdan olmayın.

Saglikreyonu.com ürün açıklamalarındaki yazılar sadece bilgi amaçlıdır ve ürün içeriğindeki vitamin, mineral, meyve ekstreleri,esans, uçucu yağ vb. maddelerin genel özelliklerinden bahseder, bu ürünler herhangi bir hastalığı tedavi etmez, tedavisine yardımcı olmaz, ayrıca kozmetik ürünlerin cildin alt tabakalarında ve kalıcı olarak etki ettiği iddia edilemez.

Gıda takviyesi kullanmayı düşünen kişi hamileyse, emziriyorsa, günlük düzenli kullandığı ilaçlar varsa, mutlaka doktorundan bilgi almalıdır. Ezbere ürün kullanımını ya da internette araştırma yaparak kaynağı belirsiz yazılardan tavsiye almanızı saglikreyonu.com olarak kesinlikle önermiyoruz.

Ürünler hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz lütfen üretici veya ithalatçı firma ile iletişime geçin. Hepinize sağlıklı günler dileriz.

NOT: Ürünler ile ilgili bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanıma yönelik hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine geçmez. Müşteri yorumları müşterilerin tamamen kendi deneyimleri ve düşünceleridir, bunlardan kaynaklı herhangi bir mesuliyet kabul edilmemektir. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Ürünler beslenme destek ürünleri olup, ilaç değildir. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz. Dengeli ve çeşitli beslenme sağlıklı yaşam için önemlidir. Tavsiye edilen günlük alım dozunu aşmayınız. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. Tüketimi, uygun miktarda sıvı alımı ile desteklenmelidir. Tatlandırıcı içerebilir. 18 yaş altındaki çocuklar veya hamile kadınlar, sadece hekim veya diyetisyen gözetiminde kullanabilirler. Serin ve kuru yerde saklayınız. Son kullanım tarihi ve lot numarası kutunun üzerindedir.

Kişisel Veriler Kanunu hakkında genel bilgilendirme

6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (bundan sonra KVKK olarak anılacaktır) 24 Mart 2016 tarihinde kabul edilmiş, 7Nisan 2016 tarihli 29677 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanmıştır. KVKK’nun bir kısmı yayın tarihinde, bir kısmı ise 7 Ekim 2016’da yürürlüğe girmiştir.

Veri sorumlusu sıfatıyla bilgilendirme

6698 sayılıKVKK uyarınca ve Veri Sorumlusu sıfatıyla, kişisel verileriniz bu sayfada açıklandığı çerçevede; kaydedilecek, saklanacak, güncellenecek, mevzuatın izin verdiği durumlarda 3. kişilere açıklanabilecek / devredilebilecek, sınıflandırılabilecek ve KVKK’da sayılan şekillerde işlenebilecektir.

Kişisel verilerinizin ne şekilde işlenebileceği

6698 sayılı KVKK uyarınca, Firmamız ile paylaştığınız kişisel verileriniz, tamamen veya kısmen,otomatik olarak, veyahut herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olmak kaydıyla otomatikolmayan yollarla elde edilerek, kaydedilerek, depolanarak, değiştirilerek, yeniden düzenlenerek, kısacası veriler üzerindegerçekleştirilen her türlü işleme konu olarak tarafımızdan işlenebilecektir. KVKK kapsamında veriler üzerinde gerçekleştirilen her türlü işlem "kişisel verilerin işlenmesi” olarak kabul edilmektedir.

Kişisel verilerinizin işlenme amaçları ve hukuki sebepleri

Paylaştığınız kişisel veriler,

 • Müşterilerimize verdiğimiz hizmetlerin gereklerini, sözleşmenin ve teknolojinin gereklerine uygun şekildeyapabilmek, sunulan ürün ve hizmetlerimizi geliştirebilmek için;
 • 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile bu düzenlemelere dayanak yapılarak hazırlanan 26.08.2015 tarihli 29457 sayılı RG’de yayınlanan Elektronik Ticarette Hizmet Sağlayıcı ve Aracı Hizmet Sağlayıcılar Hakkında Yönetmelik, 27.11.2014 tarihli ve 29188 sayılı RG’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği ve diğer ilgili mevzuat kapsamında işlem sahibinin bilgilerini tespit için kimlik, adres ve diğer gerekli bilgileri kaydetmek için;
 • Bankacılık ve Elektronik Ödeme alanında zorunlu olan ödeme sistemleri, elektronik sözleşme veya kağıt ortamında işleme dayanak olacak tüm kayıt ve belgeleri düzenlemek; mevzuat gereği ve diğer otoritelerce öngörülen bilgi saklama, raporlama, bilgilendirme yükümlülüklerine uymak için;
 • Kamu güvenliğine ilişkin hususlarda ve hukuki uyuşmazlıklarda, talep halinde ve mevzuat gereği savcılıklara, mahkemelere ve ilgili kamu görevlilerine bilgi verebilmek için;

6698 sayılı KVKK ve ilgili ikincil düzenlemelereuygun olarak işlenecektir. Kişisel verilerinizin aktarılabileceği üçüncü kişi veya kuruluşlarhakkında bilgilendirme Yukarıda belirtilen amaçlarla, Firmamız ile paylaştığınız kişisel verilerinizin aktarılabileceği kişi /kuruluşlar; başta Firmamızın e-ticaret altyapısını sağlayan IdeaSoft Yazılım San. ve Tic. A.Ş. olmak üzere, tedarikçiler, kargo şirketleri gibi sunulan hizmetler ile ilgili kişi ve kuruluşlar, faaliyetlerimizi yürütmeküzere ve/veya Veri İşleyen sıfatı ile hizmet alınan, iş birliği yaptığımız program ortağı kuruluşları, yurtiçi / yurtdışıkuruluşlar ve diğer 3. kişilerdir.

Kişisel verilerinizin toplanma şekli

Kişisel verileriniz,

 • Firmamız internet sitesi ve mobil uygulamalarındaki formlar aracılığıyla ad, soyad, TC kimlik numarası, adres, telefon, iş veya özel e-posta adresi gibi bilgiler ile; kullanıcı adı ve şifresi kullanılarak giriş yapılan sayfalardaki tercihleri, gerçekleştirilen işlemlerin IP kayıtları, tarayıcı tarafından toplanan çerez verileri ile gezinme süre ve detaylarını içeren veriler, konum verileri şeklinde;

 • Satış ve pazarlama departmanı çalışanlarımız, şubelerimiz, tedarikçilerimiz, diğer satış kanalları, kağıt üzerindeki formlar, kartvizitler, dijital pazarlama ve çağrı merkezi gibi kanallarımız aracılığıyla sözlü, yazılı veya elektronik ortamdan;

 • Firmamız ile ticari ilişki kurmak, iş başvurusu yapmak, teklif vermek gibi amaçlarla, kartvizit, özgeçmiş (cv), teklif vermek ve sair yollarla kişisel verilerini paylaşan kişilerden alınan, fiziki veya sanal bir ortamda, yüz yüze ya da mesafeli, sözlü veya yazılı ya da elektronik ortamdan;

 • Ayrıca farklı kanallardan dolaylı yoldan elde edilen, web sitesi, blog, yarışma, anket, oyun, kampanya ve benzeri amaçlı kullanılan (mikro) web sitelerinden ve sosyal medyadan elde edilen veriler, e-bülten okuma veya tıklama hareketleri, kamuya açık veri tabanlarının sunduğu veriler, sosyal medya platformlarından paylaşıma açık profil ve verilerden; işlenebilmekte ve toplanabilmektedir.

KVKK yürürlüğe girmeden önce elde edilen kişisel verileriniz

KVKK’nun yürürlük tarihi olan 7 Nisan 2016 tarihinden önce, üyelik, elektronik ileti izni, ürün / hizmet satın alma ve diğer şekillerde hukuka uygun olarak elde edilmiş olan kişisel verileriniz de bu belgede düzenlenen şart ve koşullara uygun olarak işlenmekte ve muhafaza edilmektedir.

Kişisel verilerinizin yurtdışına aktarılması

Türkiye’de işlenerek veya Türkiye dışında işlenip muhafaza edilmek üzere, yukarıda sayılan yöntemlerden herhangi birisi ile toplanmış kişisel verileriniz KVKK kapsamında kalmak kaydıyla ve sözleşme amaçlarına uygun olarak yurtdışında bulunan (Kişisel Veriler Kurulu tarafından akredite edilen ve kişisel verilerin korunması hususunda yeterli korumanın bulunduğu ülkelere) hizmet aracılarına da aktarılabilecektir.

Kişisel verilerin saklanması ve korunması

Kişisel verileriniz, Firmamız nezdinde yer alan veri tabanında ve sistemlerde KVKK’nun 12. maddesi gereğince gizli olarak saklanacak; yasal zorunluluklar ve bu belgede belirtilen düzenlemeler haricinde hiçbir şekilde üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır. Firmamız, kişisel verilerinizin barındığı sistemleri ve veri tabanlarını, KVKK’nun 12. Maddesi gereği kişisel verilerin hukuka aykırı olarak işlenmesini önlemekle, yetkisiz kişilerin erişimlerini engellemekle, erişim yönetimi gibi yazılımsal tedbirleri ve fiziksel güvenlik önlemleri almakla mükelleftir. Kişisel verilerin yasal olmayan yollarla başkaları tarafından elde edilmesinin öğrenilmesi halinde durum derhal, yasal düzenlemeye uygun ve yazılı olarak Kişisel Verileri Koruma Kurulu’na bildirilecektir.

Kişisel verilerin güncel ve doğru tutulması

KVKK’nun 4. maddesi uyarınca Firmamızın kişisel verilerinizi doğru ve güncel olarak tutma yükümlülüğü bulunmaktadır. Bu kapsamda Firmamızın yürürlükteki mevzuattan doğan yükümlülüklerini yerine getirebilmesi için Müşterilerimizin doğru ve güncel verilerini paylaşması veya web sitesi / mobil uygulama üzerinden güncellemesi gerekmektedir.

6698 sayılı KVKK uyarıncakişisel veri sahibinin hakları

6698 sayılı KVKK 11.maddesi 07 Ekim 2016 tarihindeyürürlüğe girmiş olup ilgili madde gereğince, Kişisel Veri Sahibi’nin bu tarihten sonraki hakları aşağıdaki gibidir: Kişisel Veri Sahibi, Firmamıza (veri sorumlusu) başvurarak kendisiyle ilgili;


 1. Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,
 2. Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
 3. Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığınıöğrenme,
 4. Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
 5. Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,
 6. KVKK’nun 7. maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yokedilmesini isteme,
 7. Kişisel verilerin düzeltilmesi, silinmesi, yok edilmesi halinde bu işlemlerin, kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere de bildirilmesini isteme,
 8. İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişininkendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
 9. Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararıngiderilmesini talep etme,haklarına sahiptir. Sakarya Ticaret Odası’nın 27269 sicil sayısında kayıtlı, 0293049697300013 MERSİS numarasına sahip, Semerciler mah. çark cad. no :61/ 5 Adapazarı /SAKARYA adresinde bulunan Dermoavm Kozmetik ve Sağlık Ürünleri   TİC.LTD. ŞTİ.KVKK kapsamında Veri Sorumlusu’dur. Firmamız tarafından atanacak Veri Sorumlusu Temsilcisi, yasal altyapı sağlandığında Veri Sorumluları Sicilinde ve bu belgenin bulunduğu internet adresinde ilan edilecektir. Kişisel Veri Sahipleri, sorularını, görüşlerini veya taleplerini aşağıdaki iletişim kanallarından herhangi birisine yöneltebilir:

AKAR SAĞLIK ÜRÜNLERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ

[email protected]

+90 538 092 75 48

İnsan vücudunda demirin etkinliği üzerine yapılan araştırmalarda hemoglobin ve kırmızı kan hücrelerinin yapılmasına ve normal seviyede kalmasına katkı sağladığı kanıtlanmıştır. Kırmızı kan hücreleri ve hemoglobin ise hücrelere oksijen taşınmasında görev almaktadır. Bu nedenle vücuttaki demir seviyesinin alınan gıdalarla desteklenmesi ve normal seviyede tutulması enerji oluşum mekanizmasına destek sağlamaktadır. Demir gıdalarla yeterince alınamadığı takdirde eksikliğinin önlenmesinde gıda takviyelerinin önemi büyüktür. Elemvitals İron demir içeren, bir kutuda 60 kapsül bulunan bitkisel gıda takviyesidir.

Ürünün İçindekiler: Hidroksipropil metil selüloz kapsül içinde geyik boynuzu tozu (demir kaynağı), ferroz fumarat (demir kaynağı), Sibirya ginsengi bitkisi kuru kök ekstresi (Eleutherococcus senticosus), Dulavratotu bitkisi kuru kök ekstresi (Arctium majus) ve vitamin karışımı içermektedir. Demir ve bitkisel karışım dışında içinde B3 vitamini (Nikotinamid), B6 vitamini (Piridoksin hidroklorür), B1 vitamini (Tiamin mononitrat), B2 vitamini (Riboflavin), C vitamini (L-askorbik asit), folik asit (Pteroilmonoglutamik asit) ve maltodekstrin bulunmaktadır.

Kullanımı: Ürününün yetişkinler için kullanım süre 1-2 ay olup  günde 1 kapsül olacak şekilde su veya yemeklerle alınması tavsiye edilmektedir.

Ürünlerimiz kesinlikle ilaç değildir. Tamamen doğal ve bitkisel olmalarının yanında takviye edici gıda olarak kullanılmalıdır. Gıda takviyeleri normal beslenme yerine geçmez. İlgili yasa gereği bitkisel ürünlerde hastalık adı vermek yasaktır. 

Ürünün Detaylı Açıklaması

Demir insan vücudunda pek çok metabolik sürece katılan ve metabolizmanın normal işleyişini teşvik eden önemli bir eser elementtir. Özellikle kan oluşumu ve dolaşımında etkili olan demir günlük tüketilen besinlerden karşılandığında sadece alınan demirin % 10 gibi çok düşük bir kısmı vücut tarafından emilebilmektedir. Böyle düşünüldüğünde vücudunda demir eksikliği olan bir kişinin ihtiyacı olan demiri normal beslenmeyle sağlaması oldukça güçtür. Bu nedenle vücuda alınabilirliği biyolojik doğal yollarla birkaç kez arttırılmış Elemvitals İron isimli demir içerikli gıda takviyesinin formu insan vücudu için çok yarayışlıdır. Ürün doğal demir içeriğinin yanında çeşitli bitki ekstreleriyle de vitamince zenginleştirilmiştir.

Elemvitals İron’ın Aktif İçeriği

Ürünün aktif içeriğinde bulunan organik demir formlarının (demir askorbat, demir fumarat ve pantohemotojen) yanında, organik demir+C vitamini kompleksi, B grubu (B1, B2, B3, B6) vitamin kompleksi ve kan oluşumuna katkı sağlayan dulavrat otu ve inulin kaynağı bulunmaktadır.

Besin MaddesiMiktarBRD %
B1 Vitamini1,95 mg139
B2 Vitamini1,76 mg110
B6 Vitamini2,28 mg114
C Vitamini60 mg100
B3 Vitamini (Nikotianamid)19,2 mg106,7
Folik asit0,3 mg150
Demir24 mg171,4
Eleutheroside B + E0,8 mg80
İnulin135 mg5,4

*Yukarıdaki besin değerleri  kapsül için verilmiş olup, ürünün günlük olarak tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

İçeriğindeki dulavratotu ekstresi kan oluşumunun artmasını teşvik ederken kanın temizlenmesine, idrar yollarının temizlenmesine ve iltihap sökülmesine yardımcı olmaktadır. Eleutherococcus bitki özü insan vücudunda demir eksikliğine bağlı halsizliği ortadan kaldırmakta, vücudu güçlendirmekte ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Demirin biyo yararlanımının arttırılmasında C vitamininin önemli katkısı bulunmaktadır. Sindirilebilir 3 valentinli demirin 2 valentinli demire dönüşmesine yardımcı olarak demir emilimini arttırmaya C vitamini büyük katkı sağlamaktadır. Son olarak ürün içeriğindeki B grubu vitaminler Altay maral boynuzu bitkisinden doğal şekilde elde edilmiştir. Ürünün tamamen doğal bitki ekstrelerinden elde edilmiş olması insan vücuduna daha çok katkı sağlarken, vücudun doğal işleyişini teşvik etmektedir.

 

Demirin İnsan Vücudundaki Rolü

Demir vücudun sağlıklı aktivitesini koruyabilmesi için oldukça önemli bir eser elementtir. Vücutta pek çok metabolik faaliyetin sağlıklı şekilde işlemesine yardımcı olmaktadır.

 • Demir vücutta oksijen depolanmasına ve bu oksijenin kan vasıtasıyla taşınmasına katılmaktadır.
 • Demir eksikliğine bağlı aneminin engellenmesinde yeterince demir almak oldukça etkilidir. Kan renginin normal koyulukta olmasına da demir yardımcı olmaktadır.
 • İmmunobiyolojik reaksiyonlar, redoks reaksiyonları, hücresel solunum ve kan dolaşımında görev almaktadır.
 • Demir insan vücudunda rejenerasyon süreçlerine katılarak, hasarlı dokuların yenilenmesinde ve yaraların çabuk iyileşmesinde görev almaktadır.
 • Eksikliğinde tırnak ve saç kayıpları artmaktadır. Bu nedenle demir saçların ve tırnakları daha güçlü olmasında katkı sağlamaktadır.
 • Ağrılı adet görme (dismonere) sorununun ortadan kalkmasında ve adet ağrısının normalleşmesinde etkilidir.

Günlük Demir İhtiyacı Ne Kadardır?

Demir vücutta birçok metabolik olayda görev alan önemli bir element olmasının yanında günlük olarak alınması gereken bir besindir. Demirin vücutta emilebilir formda alınması çok önemlidir. Sağlıklı ve yetişkin bir insanın günlük alması gereken demir miktarı 18 mg’dır. Organik demir içeren Elemvitals İron gıda takviyesi 24 mg demir içeriği sayesinde günlük ihtiyacı tek başına karşılamaktadır. Ayrıca içeriğindeki doğal bileşenler vücut tarafından demirin emilmesini kolaylaştırmakta ve biyo yararlanımı arttırmaktadır.

Ürünler özellikleri
İçerik veya Uygulamaİçilebilir ( kapsül - tablet )
Ürün Etiketleri