Kapat
(0) ürün
Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.
Filtrele
Preferences
Arama

Sistit - idrar Yolu Enfeksiyonu

Thursday, May 14, 2015

Sık sık idrara çıkma ve yanma hissi, ağrılı idrar şeklinde başlayıp sonraları  ateş ve kanlı idrar olarak ortaya çıkan bu rahatsızlık iki yolla tedavi edilebilmektedir. 

 

Kadınların beşte biri yaşamları içerisinde en az bir kez sistit, yani idrar yolu enfeksiyonuna tutulurmuş. İdrar yolunun anüse yakınlığı kadınlarda taharetlenme esnasında bakteri bulaşmasına neden olabilmektedir. Çoğu zaman Eschercia Coli denilen bir bakteriden bulaşır.

Sık ve yanmalı hatta ağrılı idrar yapma şeklinde başlayıp sonraları daha şiddetli hatta ateşli ve kanlı olabilenleri de olan bu rahatsızlık iki yolla yok edilebilmektedir. Biri antibiyotik kullanmak, ki mesanedeki rahatsızlığı giderirken vücudun pek çok yerinde dengelerin bozulmasına ve antibiyotiğin yan etkilerine maruz kalabilmenize neden olur. Diğeri ise doğal yöntemlerdir, ki o da Cranberry isminde Turna yemişinin özünden elde edilen doğal besin destekleridir. Sabah akşam olmak üzere günde 2 kez kullanıldığında vücut üzerinde herhangi bir yan etki oluşturmadan bu rahatsızlıktan kurtulmanıza yardımcı olabiliyor. Daha sonrasında ise koruyucu olarak da güvenle kullanılmaya devam edilebilir. Kronik sistiti olan kadınlar yani yılda çok defa bu sorunu yaşayan kadınlar Cranberry kapsüllerini koruyucu olarak kullanmalıdırlar. 

Yorumunuzu Bırakın
Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum bırakabilirsiniz