Kapat
(0) ürün
Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.
Filtrele
Preferences
Arama

Yağlı Saçlar

Yağlı saçlar

İnsanların en fazla göz önünde bulunan bölümlerinden biri saçlardır. Dış görünüşümüzün, tarzımızın en önemli unsurlarından olan saçlarımız yapısı itibarıyla birkaç farklı tipe ayrılır. Kuru saç tipi, yağlı saç tipi ve kepekli saç tipi olmak üzere saçları genel hatlarıyla üç farklı yapıya ayırabiliriz. Bu saç tiplerinde her biri için çok farklı bakım yöntemleri, saç bakım şekilleri kullanılır.

Bu yazımızda yağlı saç tiplerini mercek altına alacağız. Yağlı saçları biz her ne kadar bir saç tipi olarak nitelendirmiş olsak da aslında yağlı saçlar herkesin bir sorunu olabilir. Ancak buradaki tek fark bazı insanların saçlarının diğerlerine göre çok daha fazla ve çok daha hızlı bir şekilde yağ üretiyor olmasından kaynaklanır. Öncelikle saçların yağlı görünmesine kıl yüzeyinde biriken ve bir tür yağ olan sebum neden olur. Saç köklerinde bulunan bezler tarafından üretilen sebumun asıl görevi saçın nemli görünmesini sağlamak ve korumaktır. Fakat az önce de belirttiğimiz gibi bazı kimselerde sebum üretimi fazla olduğu saç yağlı bir görünüme bürünür.

Yağlı saçlar için en etkili yöntem: Şampuan

Yağlı saçlar bir hastalık olmamasına karşı dış görünüm olarak ciddi bir sorundur. Saçlardaki fazla sebum bulunması ile yağlı görünen saçlar için kalıcı bir tedavi henüz geliştirilmiş değil. Yağlı saçlarla mücadele etmenin en etkili yöntem, yağlı saçlar için geliştirilmiş olan şampuanları kullanmaktır. Özel formülündeki bileşenler sayesinde yağlı saçlar için şampuanlar, daha derinlemesine bir temizlik sağlar ve normal şampuanlara göre daha az yağlı saçlara kavuşabilirsiniz.

Yağlı saçlar için birçok markanın geliştirdiği şampuan ürünleri vardır. Saglikreyonu.com üzerinden satın alabileceğiniz markalar arasında; Elidor, Blendax, Clear, Rejoice, Head&Shoulders gibi popüler markaların yanı sıra Bioxcin, Dermoskin, Sebamed, Eeose gibi daha çok dermokozmetik çözümler sunan ürünler de  mevcuttur.