Kapat
(0) ürün
Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.
Filtrele
Preferences
Arama

Diş - Ağız Kokusu

Diş-Ağız kokusu

Ağız kokusu insanlar arasında en yaygın rastladığımız sorunlardan bir tanesidir. Yapılan araştırmalara göre, Türkiye'de iki yetişkin kişiden biri bir şekilde ağız kokusu sorunuyla karşı karşıya! Peki ağız kokusu neden olur ve ağız kokusu nasıl giderilir?

İşte ağız kokusunun sebepleri

Birçok sebebe bağlı olarak ortaya çıkan ağız kokusu, diş, ağız bakımının ihmal edilmesi, mide sorunları gibi vücudumuza bağlı sebeplerden oluşuyor olsa da en büyük zararı psikolojimize özgüvenimizedir. Diş - ağız kokusu sorunlarının en sık rastlanan gerekçelerinden biri olabilir. Farkına varmadığımız ya da ayna karşısında kendi kontrollerimizde göremediğimiz apse ve diş çürükler ağız kokusuna sebep olabilir. Bu gibi sebeplerde çürük dişi çektirmek ya da dolgu tedavisi en köklü çözümdür. Ancak ağız içi gargara ürünleri geçici olarak ağız kokusunu gizlemede bize yardımcı olabilir.

Gargara ile ağız kokusuna hızlı çözüm!

Çürüklere neden olan ağız bakımın ihmal edilmesi ağız kokusunu da beraberinde getirebilir. Dişlerin düzenli fırçalanması, diş ipi ve gargara kullanılması kokulara engel olabilir. Dişler kadar açlık da ağız kokusunun en sık görülen sebeplerindendir. Özellikle diyet yapılan dönemlerde uzun süreli açlıklar ağız kokusu yapabilir. Maydanoz, nane gibi doğal yöntemlerle çözüm sağlanabilir ya da ağız kokusunu giderici gargara kullanılabilir. Ülser, reflü gibi mide rahatsızlıklarında da nefes yoluyla ağız kokusu vakaları görülebilir.

Ağız kokusu ile savaşta saglikreyonu.com sizin yanınızda

Diş-Ağız kokusu sorunlarında temel gerekçeyi ortadan kaldırana kadar kokuyu engellemek adına gargara, diş fırçası, diş macunu ve diş ipi gibi ürünleri saglikreyonu.com'dan satın alabilirsiniz. Aradığınız en doğru ürünü bulmak ve ağız kokusuna engel olmak için saglikreyonu.com'a bekliyoruz.