Kapat
(0) ürün
Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.
Filtrele
Preferences
Arama

Güneş Koruyucular

Güneş Koruyucular

Dört mevsimin yaşandığı Türkiye'de özellikle yaz aylarında direkt olarak güneşle temas eden herkesin güneş koruyucuları kullanması gerekiyor. Her ne kadar yaşam kaynağı olarak nitelendiriliyor olsa da güneşin yararlı olduğu kadar zararlı ışınlarına da cildimiz maruz kalıyor. Özellikle güneş ışınlarının çok dik olarak geldiği öğle saatlerinde güneş koruyucular sürmemek birçok cilt sorunun davetiye çıkarmak anlamına geliyor.

Her geçen yıl küresel ısınmanın artmasının bir sonucu olarak zarar gören ozon tabakası nedeniyle güneş ışınları giderek daha zararlı hale geliyor. Güneşin zararlı ışınlarını filtreleme görevi gören ozon tabakasının daha az etkili hale gelmesi sayesinde güneş koruyucu kullanma zorunluluğu artıyor.

Güneş koruyucu kullanırken en sık yapılan hatalar

Peki sadece yaz aylarında mı güneş koruyucu sürmek gerekiyor? Tabii ki hayır cildinizin hassasiyet derecesine göre güneşin etkilerini hissettirdiği her mevsimde her saatte güneş koruyucu ürünler kullanılabilir. Ancak plajdayken, güneşli bir günde yürürken güneşten korunma ihtiyacı hissederek sonrasında güneş koruyucu krem sürmek en sık yapılan hatalardan biridir. Çünkü güneş koruyucu krem ya da güneş koruyucu sprey ürünlerinin sürüldükten sonra etki edebilmesi için yeterli bir şekilde cildiniz tarafından emilmesi gerekiyor. Yani plajda sürdükten sonra denize girdiğiniz ya da güneşin etkilerini hissettikten sonra sürdüğünüz güneş koruyucular ile tam verim alınması mümkün değildir. Ayrıca gölgede güneş koruyucuları kullanmamak, dudak ve göz çevresine güneş kremi sürmeyi ihmal etmek de diğer yaygın hatalardır.

Bioderma güneş koruyucu, Sebamed güneş koruyucu, Bebac güneş koruyucu, Solante güneş koruyucu gibi güneş ışınları karşısında etkili ürünler tercih edilmeli. Güneş koruyucular için en doğru adresiniz olan saglikreyonu.com'da dilediğiniz markanın istediğiniz güneş koruyucu ürünlerini eczane güvencesiyle, kapıda ödeme seçeneğiyle satın alabilirsiniz.