Kapat
(0) ürün
Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.
Filtrele
Preferences
Arama

El

El terlemesi ya da El kuruluğu çoğu kişide yaygın olarak görülen bir cilt sorunudur. El terlemesi sorunu aynı zamanda günlük yaşantımızda karşımıza çıkan rahatsız edici bir durumdur. Bu sorun gün içerisinde insanların zor durumlarla karşı karşıya kalmasına neden olabilir.

Öyleyse bu sorunların çözümü nedir? Tüm çözüm yolları saglikreyonu.com’da sizlerle!

El

Terlemek, tüm insan vücutları için metabolizmanın çalışması demektir. Metabolizma vücutların ısı, tuz ve su denge sabitlemesini yapar. Böylelikle vücutta ısı, tuz ve su dengelenmiş bir hale gelir.

Orta yaşlı insanların vücutlarında 2 ve 4 milyon arasında değişen ter bezleri yer alır. Genellikle bu ter bezlerinin yarısından çoğu renksiz ve kokusuzdur. Ancak geriye kalan kısmı ise kokulu ve koyu renklidir.

Açık renkli ve kokusuz olan ter bezleri insanlarda yaygın olarak ayaklarda, yüzlerde ve el bölgelerinde bulunur. Kokulu ve koyu renkli olan ter bezleri ise genital ve koltuk altı bölgelerinde yer alır. Bu bölgelerde bakteriler oldukça hızlı çalışır ve yayılır. Bu da kokunun kolayca yayılmasına neden olur.

El terlemesinin nasıl önüne geçebiliriz?

El terlemesi için kullanılan pek çok doğal yöntem bulunuyor. Ancak bunlar arasında en dikkat çeken ve kullanılan yöntem pudra kullanımıdır. Pudralar ellerde oluşan fazla nemlerin oluşmasının önüne geçer. Böylelikle eskisine oranla elleriniz daha kuru bir yapı kazanır.

Bir diğer önemli noktada terlemenin başka bir sorunu tetikleyici yönünde olmasıdır. Örneğin, tiroit bezleri normalin üzerinde çalışan kişilerde de el terlemesi görülür. Bu yüzden erken bir teşhis konulması önemlidir.

Aynı zamanda el terlemesi aşırı kaygılı ve stresli kişilerde de çok yaygın olarak görülür. Stres ve kaygı problemi için nefes hareketleri yapılabilir. Bununla birlikte El terlemesi problemi yaşayan kişiler genellikle Hametan ve Terkur markalarını tercih ediyorlar.