Kapat
(0) ürün
Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.
Filtrele
Preferences
Arama

Tırnak Mantarı

Tırnak Mantarı el ve ayak tırnaklarında ortaya çıkan bir enfeksiyondur. Tırnak uçlarının alt kısmında bulunan sarı ve beyaz noktalar ile belirir. Bu hastalık yaygın olarak çoğu insanda görülür. Neden oluşur ve tedavisi nasıl mümkündür? Ne kadar süre devam eder?

Bu soruların yanıtlarını da çoğu insan bilmiyor. Bizler de sizler için Tırnak mantarına neden olan faktörleri ve tedavi yöntemlerini bir araya derledik. Birlikte göz atalım.

Tırnak Mantarı

Mantarın yeri tırnakta derinleştikçe hastalık kötüye gider. Bu da mantarın ilerlemesine neden olur. İlerleyen mantarlar tırnakların yapısının bozulmasına sebebiyet verir. Tırnak eski haline göre daha kalınlaşır ve rengi değişir. Bu da tırnağın kolaylıkla kırılmasına neden olur.

Tırnak mantarı tedavisi için pek çok yöntem ve ilaç tercih ediliyor. Tırnak mantarına bitkisel çözüm de çare olabiliyor. Ancak yaygın olarak kullanılan ilaçlar arasında Excilor geliyor. Bu ilacın aynı zamanda solüsyon ve sprey şeklinde olanı da bulunuyor.

Eğer tırnaklarınız kalınlaşmış ise hemen tedaviye başlamanız gerekir.

Tırnaklar üzerinde sarı ve koyu renklere dikkat

Tırnak mantarı tedavisi uzun sürebilir. Ancak siz bu tedaviyi hiçbir şekilde aksatmadan devam ettirmelisiniz.

Çünkü tırnak mantarı hastalığı bulaşıcı bir hastalıktır. Sağlıklı tırnaklarınıza da geçebilir. Bu da sağlıklı kalan tırnakların mantar üretmesine neden olur.  İlerleyen mantarın tedavisi de zorlaşır.

Eğer tırnaklarınızda şu özelliklerden birkaçını görüyorsanız hemen tedaviye başlamalısınız.

  •          Tırnaklarınız üzerinde sarı ve koyu lekeler oluşuyorsa
  •          Tırnaklarınız çok kolay kırılıyorsa
  •          Tırnaklarınızın şekli bozluyorsa
  •          Tırnaklarınız çok kolay kalınlaşıyor ve parçalanıyorsa

Bu maddelerden herhangi biri çok yoğun olarak tırnaklarınızda var ise sizin de tırnaklarınızda mantar oluşuyor demektir. Bu sebeple ki, tırnaklarınıza sağlık açısından büyük bir özen ve önem göstermelisiniz.

Görünüm Kutu Liste
Sırala
Display per page

Excilor Ayak Spreyi 100 Ml

₺68,00

Tto Gold Nail Tırnak Mantar Solusyonu 15 Ml

₺60,00
TTO Gold Nail Tırnak Solüsyonu, yoğun bileşimi ile tırnaklarınızı derinden besler, korur ve canlandırır

Excilor Tırnak Mantari Solusyonu

₺78,00
Excilor Tırnak Mantarı Solüsyonu, mantara karşı savaşırken, tırnaklarınızın normal ve sağlıklı bir görünüm kazanmasını yardımcı olur

Excilor Tırnak Mantari Kalemi

₺78,00
Tırnak mantarı ile mücadelede en büyük yardımcınız Excilor Tırnak Mantarı Kalemi, tırnaklarınızın sağlığına kavuşmasını sağlar

Tırnak Mantarı

Filter by:

Hepsini Sil
Min: ₺60,00 Max: ₺78,00
₺60 ₺78