Kapat
(0) ürün
Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.
Filtrele
Preferences
Arama

Vücut Çatlakları

Vücut Çatlakları çoğu insanın korkulu rüyasıdır. Belli nedenlere bağlı olarak oluşan bu çatlakları önlem alınarak kısa sürede ortadan kaldırmak mümkün. Pek çok insanın vücudunda oluşan bu çatlaklar sıklıkla kadınlarda daha çok görülür.

Kadınlarda daha çok görülmesinin nedeni ise hamilelik dönemidir. Kadınların hamilelik döneminde gerginleşen ve genişleyen cildi çatlamalara neden olur. Eğer hamilelik sonrasında dikkat edilmezse bu çatlaklar vücutta kalıcı olarak kendine yer hazırlayabilir.

Vücut Çatlakları

Ciltte yer alan çatlaklar mor ve kırmızı tonlarında bir renkte ise onlara müdahale etmenin de zamanı gelmiştir. Çünkü çatlaklara özellikle kalıcı olmadan müdahale edilmesi gerekir. Vücut Çatlakları genellikle insanların göğüs, karın, üst kol ve uyluk alanlarında meydana gelir. Peki bu çatlakların oluşmasına neden olan faktörler nelerdir?

Özellikle aşırı vücut çalışmak, aynı zamanda aşırı kilo alıp ve vermek ve hamilelik dönemi baş etmenlerdir. Bunların yanında genetik nedenler, ergenlik dönemi, kortizon tedavisi de çatlaklara neden olur.

Vücut Çatlaklarından elbette her insan kurtulmak ister. Vücut Çatlakları için pek çok ürün kullanılıyor. Kullanılan bu ürünler arasında LIERAC ve Sebamed başta geliyor. Aynı zamanda vücut çatlakları lazer tedavisi ve vücut çatlakları için krem yine tercih edilen çözüm yöntemleri arasında.

Çatlakların önüne nasıl geçilir?

Aşırı ve uzun süre yapılan diyetler sağlık açısından tehlike oluşturuyor. Çünkü sık sık alınan ve verilen kilolar insanların vücutlarında çatlak oluşmasına neden oluyor.

Kilo vermenizi dengelemeniz gerekli. Örneğin kilolarınızı düzenli ve sağlıklı beslenerek vermelisiniz. Aniden ve fazla verilen kilolar vücut sağlığı açısından çok zararlı.

Bununla birlikte yapılan bu diyetlerin metabolizma açısından da çok mühim olumsuz etkileri bulunuyor. Yani aşırı ve bir anda verilen kilolar vücudunuza çatlak olarak geri döner. Bu konuda dikkatli olmalısınız. 

Görünüm Kutu Liste
Sırala
Display per page

zade Vital Hindistan Cevizi Yağı 200 Ml

₺60,00 ₺119,00
Anti bakteriyel özelliği ile sindirim sistemine destek olan hindistan cevizi yağı, cildi ve saçlarınızı beslenmesine yardımcı olur

Zade Vital Hindistan Cevizi Yağı 30 Kapsül Blister Form

₺49,00
Sindirim sistemine yardım edip mideye iyi gelen hindistan cevizi yağı

zade Vital Hindistan Cevizi Yağı 40 Cc

₺49,00
Toksinleri temizleyerek vücudu kotuyan hindistan cevizi yağı

Zade Vital Hindistan Cevizi Yağı Patlatılan Kapsül

₺39,00
Bünyenin kalp hastalıklarından korunmasını sağlayan haşhaş yağı

Vücut Çatlakları

Filter by:

Hepsini Sil
Min: ₺39,00 Max: ₺65,00
₺39 ₺65