Kapat
(0) ürün
Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.
Filtrele
Preferences
Arama

Omega-3

Omega-3

Bir tür doymamış yağ asidi olan Omega 3, insan vücudunun rutin faaliyetlerini yerine getirebilmesi için gerekli olan önemli bir yağdır. Omega 3 faydaları vücudumuz için ne kadar önemli olduğuna geçmeden önce bilinmesi gereken en önemli özelliği vücudumuz tarafından üretilmiyor oluşudur. Yani sağlığımız ve yaşam kalitemiz için son derece önemli olan Omega 3 için beslenmemize özen göstermelisiniz. Düzensiz ve dengesiz besleniyorsanız Omega 3 eksikliğinin önüne geçmek için Omega 3 takviyesi alabilirsiniz.

Somon, ton, uskumru gibi balıklarda bolca bulunan Omega 3 yağ asitleri, gıda takviyesi olarak değerlendirildiğinde balık yağı kapsülleri ile sürekli olarak karıştırılır. Ancak Omega 3 takviyeleri ile balık yağı kapsülleri içerik olarak aynı ürünler değildir. Balık yağı kapsüllerinin içerisinde sadece Omega 3 yağ asitleri olan DHA ( Dokosaheksaenoik Asit ) ve EPA ( Eikosapentaenoik Asit ) bulunmaz. Diğer yağ asitleri de bulunabilir. Özetle balık yağı kapsülünü Omega 3 yağ asitleri için kullanacaksanız, içeriğinde daha fazla DHA ve EPA yağ asidi bulunan ürünleri tercih edebilirsiniz.

Öte yandan Omega 3 yağ asitleri, genellikle balık ve balık yağı ile özdeşleşmiş olsa da tek kaynaklar bunlar değildir. Örneğin, ceviz, kuru fasulye, nohut, keten tohumu gibi gıdalar da Omega 3 bakımından çok zengindir.

Omega 3 yağ asitlerinin faydaları nelerdir?

Yapılan bilimsel çalışmalar doğrultusunda bu soru için sayfalar dolusu yanıt yazılabilir. Omega 3 yağ asitleri, beyin gelişimine katkı sağladığı için çocuk yaşlarda hatta anne karnında alınması çok önemlidir. Zira, en önemli Omega 3 kaynaklarından bir tanesi de anne sütüdür. Ayrıca vücudumuzun enerji üretmesine katkı sağlayan Omega 3 yağ asitleri, vücudumuzda fazla miktardaki zararlı yağların verebileceği hasarı azaltır.

Omega 3 yağ asidi takviyesi için sağlikreyonu.com Omega-3 bölümünü ziyaret edebilirsiniz. Ocean Plus 1200 mg,  Solgar Omega-3 markalarının yanı sıra çocuklar için uygun bir ürün olan Ocean Multivitamin Çinko & Omega 3 Şurubu  ve benzeri birçok Omega-3 takviyesi ürününü saglikreyonu.com'da bulabilirsiniz.