Kapat
(0) ürün
Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.
Filtrele
Preferences
Arama

Zerdeçal

Zerdeçal içerdiği yararlı bileşikler sayesinde pek çok önemli bilimsel araştırmalara konu olmuştur. Bilim insanları özellikle zencefil, sarımsak, tarçın hakkında araştırma yapıyor iken  Zerdeçalın önemine dikkat çekmişlerdir. Son yıllarda doğal bitkilerin insan sağlığına önemi sık sık karşımıza çıkıyor. Bu önemli bitkilerden biri de Zerdeçal.

 Zerdeçal bitkisi nedir? Zerdeçal nerelerde kullanılır? Ya da,  Zerdeçal nasıl tüketilir? Gibi sorular çoğu insanın aklını kurcalıyor.  Zerdeçal bitkisi çok önemli ve gerekli bir bitkidir.  O yüzden hem bu bitki hem de tüketimi hakkında bilinçli olmak gerekiyor.

Zerdeçal

Uzun yıllardır bu bitki sindirim sisteminde ve iltihap gidermek amacıyla tercih ediliyor. Bunun yanında bilinen antioksidan yararları da bulunuyor. Özellikle taze Zerdeçal de çok yararlı bileşenler yer alıyor. Sahip olduğu kurkumin bileşenleri ile adeta hayat kurtarıyor.

Özellikle sindirim sistemine oldukça etkisi vardır. Hastalıklardan arınmak amacıyla da kullanımı tercih ediliyor.  Ayrıca TurmericCurcumin, NOP, Balen, ByCİXtercih edilen Zerdeçal ilaçları arasında yer alıyor.

Zerdeçal ile hastalıklardan korunun!

Kış aylarında artan grip salgınlarından korunmak amacıyla da Zerdeçal tüketiliyor. Ancak burada bitkinin taze olarak tüketilmesi gerektiğinin altını çizmeliyiz. Taze tüketilen Zerdeçallar hastalıkların tedavisi için oldukça önemlidir.

Örnek verecek olursak, Zerdeçal yağlarında bu bitkinin etkisi azalır. Yani Zerdeçalın işlenmesi sürecinde bitkinin yararlı özellikleri ortadan kaybolur.

Zerdeçalın önemli dokunuşu

Günümüzde çok sık görülen hastalıklardan birisi de Alzheimer hastalığıdır. Bilindiği gibi Alzheimer hastaları sık sık hafıza sorunlarıyla karşılaşırlar.

 Zerdeçal bitkisi de beyinde bulunan amiloid plakların oluşumunun önüne geçer. Ve iltihapları önlerken bir de beyin sorunlarını azaltır. Yani yapılan araştırmalar Zerdeçalın beyin hastalarının tedavisine olumlu etki oluşturduğu yönündedir.

Böylelikle beyin fonksiyonlarını kaybetmeden hastalığının erken tedavi yöntemi ile ilerlemesi durdurulabilir.