Kapat
(0) ürün
Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.
Filtrele
Preferences
Arama

Özel Mamalar

Özel Mamalar çoğu anne için kurtarıcı bir görev üstleniyor. Neden mi? Detaylar hemen şimdi saglikreyonu.com’da!

Elbette her anne bebeğinin anne sütünden faydalanmasını ister. Çünkü bebeğin hem beyin hem de fiziksel gelişimi açısından anne sütünün kanıtlanmış pek çok faydası bulunuyor.

Bu yüzden çocuklar için en yararlı ve doğru besin kaynağı anne sütüdür. Ancak çoğu anne ve bebek için bu durum bu şekilde değildir. Çünkü özel sağlık sebepleri dolayısıyla birçok anne bebeğine kendi sütünü vermekte zorlanır.

Özel Mamalar

Anne sütünü bebeğine veremeyen anneler yetersiz kaldığını düşünür. Bu da anneler için olumsuz bir durumdur. Bu nedenle anne sütünden mahrum kalan bebekler için Özel Mamalar oldukça avantajlıdır. Beslenmenin yetersiz olduğu durumlarda doktorlar tarafından Özel Mamalar önerilir.

Özel Mamalar, bebeklerin beyin ve fiziksel gelişimleri yönünden tüm vitamin, protein ve mineralleri içeriyor. Özellikle de erken doğmuş olan prematüre bebekler anne sütünden yararlanamaz. Prematüre bebekler için özel mamalar kullanılır. Böylelikle bebeğin besin takviyesiz kalmasının önüne geçilir.

Anne sütü kadar önemli!

Özel üretilmiş olan mamalar anne sütünün içerisinde bulunan formüllere göre hazırlanmıştır. Bebeklerin büyüme ve gelişimleri açısından ek bir besin takviyesi alması gerekir. Bu da çocuğun ileriki dönemlerde daha sağlıklı bir şekilde yaşama katılmasına yardımcı olur.

Özel Mamalar içerisinde pek çok ürün bulunuyor. Ancak bu ürünler içerisinde anneler en fazla Aptamil laktozsuz mama ve Bebelac laktozsuz mama ürünlerini tercih ediyorlar. Bununla birlikte anneler çocuklarına kilo aldıran Özel Mamalar ürünlerinden de kullanıyorlar.  

Anneler bu özel mamaları bebeklerine yemek yemeye alıştırma amaçlı da tercih ediyorlar. Bu mamalar devam mamaları olarak da biliniyor. Yani bebeğin anne sütünden sonra besin gıdalarına geçişte kullanacağı bir devam ürünü olarak da gösterilir.