Kapat
(0) ürün
Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.
Filtrele
Preferences
Arama

Yumurta Kabuğu Zarı

Yumurta Kabuğu Zarı ile alakalı yapılan bilimsel çalışmalar sonucunda artık ağrısız bir hayat mümkün! Modern tıbbın ilerlemesine bağlı olarak bazı hastalıklara da kalıcı çözümler bulunuyor. Yaşın ilerlemesi ile birlikte pek çok insanda farklı sorunlar ortaya çıkabiliyor. Bu sorunlar pek çok kişide yaygın olarak görülüyor.

Yumurta Kabuğu Zarı

Yumurta Kabuğu Zarı özellikle kireçlenme hastalığı geçiren hastalar tarafından tercih ediliyor. Yumurta Kabuğu Zarı denildiği zaman akla birçok ilaç geliyor. Ancak özellikle Nemalya ve Pemovo tercih edilen yumurta kabuğu zarı ilaçlarının başında geliyor. Pemovo ilacının tablet halinde olanı da mevcut bulunuyor.

Hareketsiz yaşama bağlı olarak ortaya çıkan bir sorun olan kireçlenme çoğu kişide görülür. Peki Kireçlenme yani Osteoartrit nedir? Kireçlenme oynaklarda ve eklemlerde görülen bir hastalıktır. Oynakların işlevini kaybetmesine ve bozulmasına neden olur.

Öyleyse bu tanı nasıl koyulur? Kireçlenme tanısı için öncelikle hastanın hastalık belirtileri dikkate alınarak muayene edilmesi gerekir. Muayene sonucunda röntgen filmi çekilmesine karar verilir. Böylelikle hastanın kireçlenme seviyesine ulaşılır.

Kadın ve erkeklerde kireçlenmeye dikkat!

Erkek ve kadınlarda eşit sayıda görülür bu hastalık. Erkek hastaların bel ve kalça kısımlarında belli eder kendini. Kadın hastaların ise el, parmak, boyun ve diz gibi bölgelerinde görülür.

Kireçlenmeyi farkeden kişi mutlaka bunun için gerekli tedavileri olmalıdır. Kireçlenmeler çalışan kişinin işine bağlı olarak farklı bölgelerde ortaya çıkabiliyor.

Örneğin, matkap ya da el tabancası ile çalışanlarda dirsek bölgesinde, çiftçilerde kalça bölgelerinde... Aynı zamanda futbolcularda da sık sık görülen bir hastalıktır. Futbolcularda daha çok diz ve ayak bölgelerinde ortaya çıkar.

Kireçlenme olan kişiler mutlaka hareketsiz kalmaktan kaçınmalıdır. Egzersiz yapmaları hastalıkların gelişimini engeller. Bu yüzden egzersiz yapmaya önem verilmelidir. Bisiklet sürmek, yürüyüş yapmak egzersizlere örnek verilebilir.