Kapat
(0) ürün
Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.
Filtrele
Preferences
Arama

Saç Kepeklenmesi

Saç kepeklenmesi

Saç kepeklenmesi özellikle genç yaş ve daha sonrasındaki dönemlerde erkeklerin ciddi bir şekilde mücadele etmesi gereken bir problem olarak karşılarına çıkar. Özellikle iş hayatında ve genellikle takım elbise giymek zorunda olan erkekleri çok zor durumlara düşürebilir. Dış görünüşün çok büyük önemli olduğu iş hayatında saç kepeği sorunu,ilk mesaj olan görüntümüze önemli darbe vurabilir.

Saç kepeklenmesi aslında bir deri sorunudur. Saç köklerimizin bulunduğu saç derimizin sağlık sorunları, çevresel etkenler, havanın nem ve kuruluk düzeyi gibi nedenlerle küçük küçük parçalar halinde dökülmesiyle birlikte kepekler oluşur. Bir başka deyişle saç diplerinizdeki ölü derileri, pullanarak kafanızdan atılmasıdır. Normal insanlarda saç derisi yaklaşık olarak 1 ayda bir yenilenir ve bu süreç çok hızlı bir şekilde tamamlanır. Ancak kepeklenme sorunu olan kişilerde bu süreç zamana yayılır. Saç kepeklenmesinin en büyük zararı ise kişilere verdiği psikolojik etkiler yani özgüven eksikliğine yol açmasıdır.

Saç kepeklenmesi sorununa neden olan temel sorunlar arasında stres de vardır. Stresle birlikte yağ dengesindeki sorunlar ve saçların düzensiz ya da az yıkanması kepeklenmeye yol açabilir.

Saç kepeği ile mücadelede doğru şampuan tercihi çok önemli

"Saç kepeği nasıl gider" sorunuza verilebilecek birçok yanıt vardır. Bir dermatoloji uzmanına görünmenizin yanı sıra saç kepeği ile mücadelede en başarılı yöntem kepeğe karşı etkili şampuanlardır. Neredeyse tüm şampuan markalarının kepeğe karşı geliştirilmiş özel formülleri vardır. Kepek şampuanları arasında Bioxcin, Zetion, Sebamed gibi markalar dermatolojik çözümler ile saç kepeğine karşı önemli markalardır.

Saç kepeği ile mücadeleniz için en doğru şampuan veya doğal ilaç ürünleri için www.saglikreyonu.com ziyaret edebilirsiniz. Alışverişlerinizde eczane güvencesi, kapıda ödeme fırsatı ve 100 TL üzeri ücretsiz kargo desteği ile saglikreyonu.com’un ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz.