Kapat
(0) ürün
Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.
Filtrele
Preferences
Arama

Kabızlık

Kabızlık

Halk arasında yaygın olarak görülen bir rahatsızlık olan kabızlık, bağırsak hareketlerimizin azalmasına bağlı olarak görülen boşaltımda zorlanma durumudur.Peki kabızlık neden olur?

Normal şartlarda sağlıklı bireyler, beslenme düzenlerine dikkat ettikleri sürece haftada en az üç kez büyük tuvalete çıkmalıdırlar. Bu sayı üçün altına indiği durumlar kabızlık belirtisi olarak yorumlanabilir. Ve bağırsak hareketleri yavaşlamış olduğu için bağırsaklarımızda ilerleyen atıklardan emilim daha fazla olacaktır. Bu nedenle daha sert ve daha kuru olan dışkımızın bağırsağımızda ilerlemesi ve vücuttan atılması daha güçlükle sağlanacaktır.

İştekabızlık nedenleri

Kabızlık nedenleri olarak ilk sıralarda, hareketsiz yaşam tarzı, az sıvı tüketilmesi, bol lifli gıdaların yoğun olarak tüketilmesi, vücudumuzun aşırı tuz kaybı gibi gerekçeler sıralanabilir. Çevremizde çok sık rastladığımız kabızlık durumu dönem dönem herkesin başına gelebilir.

Çeşitli nedenleri olsa da geçici bir sorundur ve vücudumuz bir şekilde bu sorunun üstesinden gelecektir. Ancak kabızlık tedavisi için doğal ilaçlar, doğru gıda takviyeleri ile kabızlığın vücudumuzda yarattığı zorlukları en aza indirgeyebiliriz. Ancak 3 günden daha uzun süre tuvalete gidilemediği, zorlanarak gelen dışkıda kan görüldüğü ve şiddetli ağrı hissedilen durumlarda mutlaka doktora görünmelidir.

Saglikreyonu.com’da doğal ürünler ile kabızlık çözümü önerileri

Kabızlık tedavisinde bağırsak hareketlerini hızlandıracak ve düzenleyecek doğal takviye niteliğinde ürünler kullanılabilir. Solgar Advanced Acidophilus Plus Probiyotik, Bigflor Probiyotik Saşe, Zade Vital Keten Tohumu Yağı, Reflor Probiyotik gibi doğal takviye ürünler ile kabızlık çözümü için saglikreyonu.com'u ziyaret edebilirsiniz.

Kabızlık çözümü için daha fazla doğal ürünü saglikreyonu.com’dan satın alabilirsiniz.