Kapat
(0) ürün
Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.
Filtrele
Preferences
Arama

Süt Arttırıcı Ürünler

Süt Artırıcı Ürünler

Kadınlar için en mucizevi ve kutsal dönemlerden biri olan annelik sürecinde en önemli unsurların başında anne sütü gelir. Anne sütü bebeklerin gelişiminde hayati bir rol oynadığı gibi anneler açısından da sağlıklı bir gebelik ve sonrasındaki bebek bakım süreçleri için en büyük yardımcıdır. Yetmediği durumlarda dengeli beslenmeyle, onun da yeterli olmadığı zamanlarda besin takviyesi niteliğindeki süt artırıcı ürünler kullanılarak artırılması gerekir.

Gebeliğin 6. ya da 7. aylarında anne vücudunda üretilmeye başlayan anne sütü, doğumun gerçekleşmesiyle birlikte en yüksek seviyeye çıkar. Bebeklerin ilk haftalarında hayata tutunmasını sağlayacak olan tüm bileşenleri içerisinde bulunduran anne sütü, normal şartlarda olması gerektiği düzeyde üretilir.

Onun adı mucize: Kolostrum

Doğumun ardından ilk hafta boyunca vücut tarafından üretilen anne sütü 'kolostrum' olarak adlandırılır. Sütün doğal rengi olan beyaz yerine daha sarı bir görüntüsü olan kolostrum, vitamin, mineral, enzimler, antikorlar ve elementler anlamında çok zengindir. Bebeğin hayati fonksiyonlarından olan bağışıklık sisteminin gelişmesi ve virüs, bakteri gibi dış etkenlerden korunmasını sağlar. Özetle bebeklerin ilk dönemlerinde ihtiyacı olan tüm besin öğeleri anne sütünde mevcuttur. Hatta öyle ki anne sütü üzerinde yapılan araştırmalara göre, anne sütünde 20'nin üzerinden aktif enzim çeşidi bulunur. Ancak anne sağlığındaki çeşitli sorunlar, stres, düzensiz beslenme, yanlış ilaç kullanımı gibi nedenlerden ötürü anne sütü azalabilir. Anne sütünün azalması henüz sindirim sistemi gelişmemiş olan bebeklerin gelişiminde önemli sorunlara yol açabilir.

Süt artırıcı hangi doğal ürünler için öneriler

Lactamil Anne Sütü Artırıcı, Humana anne sütü artırıcı çaylar, Prolac Emziren Anneler İçin Bitkisel Damla gibi çeşitli kategorilerde bitkisel destek ürünleri ile anne sütü miktarı artırılabilir. Bu ürünler sadece annenin sütü azaldığında değil, doğuma 1-2 ay kala tüketmeye başlanmalı ve bebeğin ilk ayları boyunca tüketilmelidir. Siz de süt artırıcı ürünleri incelemek istiyorsanız, saglikreyonu.com'u tercih edebilirsiniz.